Sărbătoarea copiilor Barticești

La îndemnul PS Petru Gherghel toți copiii din Dieceza de Iași s-au adunat anul acesta la Barticești (NT) pentru a fi împreună la sărbătoarea lor. Sărbătoare care a avut loc sâmbătă, 3 iunie 2017, având ca temă „Viața mea e o minune!”.

Dis de dimineață, plini de entuziasm și bucurie, un grup de copii din parohia noastră, însoțiți fiind de animatorii lor, au plecat la drum cu dorința în suflet de a arăta și altor copiii cât de minunată este viața lor. Cu toții am participat cu mare atenție la sfânta Liturghie, iar după, ne-am bucurat de spectacolul oferit de alți copii. Anul viitor, la Cleja, sigur va fi la fel de frumos.

După o lungă și frumoasă zi ne-am întors la casele noastre, încărcați cu mai mult curaj de a fi mici apostoli în familiile și parohia noastră!

Fotografiile le puteți vizualiza aici.

Iulia Andreea Agiurgioaei, NDS

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *