0611partyÎn entuziasmul lor şi cu energia caracteristică, tinerii din parohia noastră au organizat în seara zilei de sâmbătă, 25 noiembrie 2006, o mică petrecere, cu ocazia apropierii Adventului. Ei au vrut să arate astfel că Adventul nu e un timp al tristeţii, dar e un timp pe care îl pregătim într-un climat de bucurie şi sărbătoare, deoarece la sfârşitul Adventului vom avea un motiv de mare bucurie: Naşterea lui Isus.

Mica petrecere s-a desfăşurat în generosul spaţiu de la subsolul bisericii. Au participat câţiva zeci de tineri parohieni, precum şi alţii veniţi chiar de la Oratoriul „Don Bosco” sau căminele din Copou. Petrecerea, deşi a început mai târziu ca de obicei, a fost un moment propice de a crea noi legături între tineri, de a ne bucura împreună şi de a ne simţi mai fraţi unii cu alţii. Pentru câteva minute bune i-am avut în mijlocul nostru şi pe cei doi preoţi din comunitatea noastră, care au împărţit cu noi bucuria şi entuziasmul.