La îndemnul PS Petru Gherghel toți copiii din Dieceza de Iași s-au adunat anul acesta la Barticești (NT) pentru a fi împreună la sărbătoarea lor. Sărbătoare care a avut loc sâmbătă, 3 iunie 2017, având ca temă „Viața mea e o minune!”.

Dis de dimineață, plini de entuziasm și bucurie, un grup de copii din parohia noastră, însoțiți fiind de animatorii lor, au plecat la drum cu dorința în suflet de a arăta și altor copiii cât de minunată este viața lor. Cu toții am participat cu mare atenție la sfânta Liturghie, iar după, ne-am bucurat de spectacolul oferit de alți copii. Anul viitor, la Cleja, sigur va fi la fel de frumos.

După o lungă și frumoasă zi ne-am întors la casele noastre, încărcați cu mai mult curaj de a fi mici apostoli în familiile și parohia noastră!

Fotografiile le puteți vizualiza aici.

Iulia Andreea Agiurgioaei, NDS