Ne-am bucurat enorm să auzim de la PS Iosif Păuleț că părintele nou sfințit, Alexandru-Sergiu Robu, va veni ca vicar la noi în parohie. În acest sens, duminică, 26 iunie 2022, a celebrat o Sfântă Liturghie în parohia noastră.

Sfânta Liturghie celebrată a fost un moment de mulțumire pentru darul preoției, dar și o binecuvântarea a comunității noastre unde a slujit ca părinte diacon 52 de zile. De aceste zile s-au bucurat copiii, tinerii și întreaga comunitate, dar și părintele paroh, Gabriel Bucur.

Ne dorim ca și următorii ani petrecuți împreună să fie pentru comunitate și pentru părintele Alexandru o experiență plăcută. Îi mulțumim pentru rugăciune, pentru binecuvântarea de preot nou sfințit și îl așteptăm cu nerăbdare la 1 august când își va începe oficial misiunea ca părinte vicar în parohia noastră.

Bunul Dumnezeu să-i binecuvânteze noua misiune!

Fotografiile le puteți vedea aici:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=parohiaSfAntonIasi&set=a.1330334100709213