Sâmbătă, 26 noiembrie 2022, copiii din comunitatea noastră au participat la un carnaval organizat cu ocazia intrării în Advent. Carnavalul a fost intitulat „Cristos, rege în universul copiilor”.

Copiii au fost purtați pe tărâmul imaginației, într-un univers care le-a oferit libertatea de a se costuma după propria preferință. Programul a fost animat și organizat de animatorii parohiei noastre, cu susținerea părintelui paroh, pr. Gabriel Bucur și prezența părintelui vicar, pr. Alexandru Robu. Pe lângă atelier, jocuri, dansuri energice și un moment de prezentare, copiii au avut parte și de un moment catehetic.

Suntem convinși că aceștia s-au distrat și îi așteptăm în continuare la catehezele destinate lor, în fiecare sâmbătă, și duminică la Sfânta Liturghie de la ora 9:00.

Mădălina Tamaș și Ionela Zaharia