25ziscoala01Începutul noului an şcolar a fost marcat în biserica noastră printr-o Liturghie specială la care au fost invitaţi să participe copiii, împreună cu părinţii şi chiar dascălii lor. Aceasta a avut loc duminică, 16 septembrie 2007, la ora 9.00. Lăsând în urmă amintirile unei vacanţe cu multe evenimente frumoase, nerăbdători pentru un nou început, cei mici s-au prezentat în faţa lui Isus şi l-au rugat să le lumineze mintea ca şi în acest an să aibă rezultate frumoase la şcoală şi să aducă bucurie celor care îi iubesc.

Toţi cei trei preoţi din parohia noastră au concelebrat la această sfântă Liturghie, voind să le spună copiilor că le vor fi mereu aproape şi că îi aşteaptă oricând cu braţele deschise să treacă pragul bisericii. Fiind şi ziua de naştere a părintelui paroh, la finalul Liturghiei ei i-au cântat „La mulţi ani!”, după care au fost invintaţi la „un biscuite” la subsolul bisericii. Frumos început de şcoală! Succes şi mult curaj celor mici, care n-ar trebui să uite că în fiecare sâmbătă sunt aşteptaţi la cateheza de la ora 13.00, iar duminica dimineaţa la ora 8.30 sunt invitaţi să fie deja prezenţi în biserică pentru a repeta cântările de la Sf. Liturghie.

[nggallery id=81]